سومین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی با کمان صبح امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، سومین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی با کمان با حضور دکتر شعبانی‌بهار رئیس، دکتر افشاری دبیرکل، آقای پارسا و خانم صادقی نواب رئیس فدراسیون و با حضور سایر اعضا در محل فدراسیون برگزار شد.

 در این جلسه گزارش مختصری در خصوص تیم‌های ملی ارائه شد و درخصوص راه‌اندازی آکادمی تیم‌های پایه تصمیماتی گرفته شد. همچنین درخصوص تصویب آیین‌نامه کمیته مربیان نیز بحث و گفت‌وگو شد.

اردوی کمانداران ریکرو از امروز در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی، اسامی کمانداران ریکرو برای حضور در اردوی تیم ملی مشخص شد.

اردوی تیم ملی ریکرو از 12 تا 30 آذرماه در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

اسامی مردان:

محمدحسین گلشنی، محمدرضا عرب عامری، سعید میر شکار، رضا شبانی، صادق اشرفی، فائز محمدی، ارشک فاضل، فرهاد زارع

اسامی بانوان:

مهتا عبداللهی، مریم حیدری، ریحانه زارع، مبینا فلاح، زهرا آخوندی، یسنا پورماهانی، حوریه حاجی حسینی، مبینا جعفری

سرمربی: سونگ چیل هونگ

مربی ریکرو: مهسا بدخشان

مسابقات مرحله چهارم رنکینگ خارج از سالن کشور در یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مسابقات مرحله چهارم رنکینگ خارج از سالن کشور در یزد برگزار شد.

نتایج این مسابقات به شرح زیر است:

yazd

 

 

حسین نصیری‌نژاد از ایران جزو 3 کاندیدای بهترین داور تیراندازی با کمان در سال 2023 شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، فدراسیون جهانی اسامی برترین کاندیداها در سال 2023 را در بخش‌های مختلف اعلام کرد که در این لیست، از ایران، یک کاندیدا وجود دارد.

حسین نصیری‌نژاد از ایران جزو سه کاندیدای بهترین داور تیراندازی با کمان در سال 2023 معرفی شد.

این برای اولین بار است که یک ایرانی کاندیدای این سمت شده که نتیجه آن تا 19 آذرماه مشخص خواهد شد.

حسین نصیری‌نژاد داور بین‌المللی ایران در حال حاضر رئیس کمیته داوران کنفدراسیون تیراندازی با کمان آسیا است و برای قضاوت در مسابقات المپیک پاریس نیز دعوت شده است.

مسابقات انتخابی تیم ملی تیراندازی با کمان طی دو روز در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی برگزار شد.

نتایج این مسابقات به شرح زیر است:

time meli iran

 

مسابقه انتخابی تیم ملی تیراندازی با کمان از فردا و در دو روز در سایت تیراندازی با کمان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مسابقات انتخابی تیم ملی تیراندازی با کمان از فردا و در دو روز در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

در روز پنجشنبه دوم آذر مسابقات انتخابی تیم ملی ریکرو با حضور 150 کماندار برگزار می‌شود و در روز جمعه سوم آذرماه مسابقات انتخابی کامپوند با حضور 160 کماندار برگزار خواهد شد.

قرارداد سرمربی کره‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان تا خرداد ۱۴۰۳ تمدید شد.

قرارداد هونگ سونگ هو سرمربی کره‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان پس از برگزاری جلسه هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی با کمان تا خرداد سال آینده و بعد از مسابقات ترکیه، تمدید شد.

هونگ سونگ هو مهر ماه سال گذشته هدایت تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان را برعهده گرفت.

 

سرمربی کره‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: اگر با همین سیستم ادامه دهیم، به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس امیدوار خواهیم بود.

«هونگ سونگ هو» سرمربی تیم ملی تیراندازی با کمان در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: بودجه ما یک‌پنجاهم چین، کره جنوبی و تیم‌های اول جهان است. علاوه بر این پشتوانه و سازماندهی آنها در بحث استعدادپروری بیشتر است. این تفاوت منطقی است، چون این رشته در چین و کره در المپیک مدال‌آور است و محبوبیت زیادی دارد، ولی در ایران اینگونه نیست. باید همه با هم باشیم تا این رشته مدال‌آور باشد و در آن شرایط بخواهیم حمایت شود. در ایران ورزشکاران پایه و کسانی که بخواهند این رشته را آغاز کنند، مربیان مناسبی ندارند. ورزشکارانی که به تیم ملی رسیدند، به صورت تفریحی آغاز کردند و با تلاش به تیم ملی راه یافتند. برنامه‌ریزی برای تیم‌های پایه از همه مهم‌تر است‌.

وی در خصوص اینکه پیش از حضور در ایران چه ذهنیتی در مورد اینجا داشت؟ گفت: در تمام دوران ورزشی در تمام مسابقات بودم و 26 سال حرفه‌ای کار کردم. فقط به المپیک رفتم و رؤیای من المپیک بود و حالا آرزو دارم به عنوان مربی به المپیک بروم.

هونگ در خصوص اینکه وعده مدال‌آوری که برای بازی‌های آسیایی داده بود، محقق نشد، عنوان کرد: ورزشکاران در مرحله مقدماتی به امتیازات مد نظر رسیدند، ولی در مرحله حذفی با دو اشتباه فردی مدال را از دست دادند. تیروکمان از نظر فنی و ذهنی و بدنی و کار تیمی اهمیت زیادی دارد و همه باید دست به دست هم بدهند تا به مدال برسند. بچه‌ها از نظر ذهنی و روحی هنوز مشکلاتی دارند. در مسابقات اخیر برای یک تیر امتیاز و قدرت روحی را در رقابت از دست دادیم‌. با توجه به مشکلاتی که دیدیم، در اردوها این مسئله را حل می‌کنیم تا در زمانی که به امتیاز 10 نیاز داریم، ورزشکار از لحاظ ذهنی آماده باشد.

سرمربی اهل کره جنوبی تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: اگر با همین سیستم ادامه دهیم، به کسب سهمیه المپیک امیدوارم. از توجیه کردن خوشم نمی‌آید. الان یکسری از تیم‌ها سهمیه انفرادی گرفتند و اگر هر کدام سهمیه تیمی بگیرند، شانس ما بالا می‌رود، ولی ما می‌خواهیم سهمیه تیمی بگیریم و برای آن با تمام وجود تلاش می‌کنیم.

هونگ درباره مسابقات انتخابی تیم ملی عنوان کرد: مرحله انتخابی تیم ملی پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود. تعدادی از دور حذفی و تعدادی از مرحله مقدماتی انتخاب شده و وارد اردو می‌شوند. در ادامه این نفرات با حضور در هر مسابقه  امتیازبندی خواهند شد. هرکسی این مراحل را طی کند و امتیاز لازم را بدست بیاورد، در تیم می‌ماند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: نسبت به ما‌ه‌هایی که گذشته، وزارت ورزش از پرداخت‌ها عقب است. من مشکلات را می‌دانم، ولی خواهش می‌کنم به داد فدراسیون ما برسند.

غلامرضا شعبانی بهار در نشست خبری با اصحاب رسانه بر جایگاه و‌ نقش رسانه در ورزش اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از بکارگیری هونگ سونگ هو سرمربی کره‌ای تیم ملی از مهر ماه گذشته تا حالا بخش عمده‌ای از کار  و وقت او صرف آماده‌سازی ورزشکاران شده است و عمده مسابقات ما هم امسال بود. پارسال با وجود اینکه می‌توانستیم در مسابقات باشیم، احکام و بدهی‌های دو دوره قبل از من، باعث شد تا از حساب‌مان برداشت‌های سنگینی انجام شود و به علاوه بودجه ما منوط به تبصره 14 بود که دیر به دست‌مان رسید و حتی بخشی از آن فروردین ماه صورت گرفت. سال گذشته سال سختی بود، ولی از امسال در مسابقات متعددی شرکت کردیم. ما جمیع شرایط را در حد قهرمانی آماده کردیم و نگاه‌مان نتیجه‌گرا بود.

وی در پاسخ به این سؤال که «مشکلات روحی و روانی تیم که قبلاً به آن اشاره کرده بودید، چه بوده است؟»، گفت: بچه‌های ما فکر قهرمانی نداشتند. ریکرو ما چند سالی است که توفیقات قابل توجه نداشته است. مربی با ورزشکاران صحبت می‌کرد که شخصیت قهرمانی داشته باشند، ولی آنها به مرحله خودباوری نرسیده بودند. با این وجود وقتی در مسابقات نتیجه تلاش و حضور مربی را دیدند، فهمیدند که قهرمانی دور از دسترس نیست. تیم میکس ما برای اولین بار در بازی‌های آسیایی چهارم شد و گله‌مند بودم که چرا برجسته نشد‌. این نتیجه خودباوری بچه‌ها بود. الان این شخصیت برای ریکرو ایجاد شده است و باور دارند که می‌توانند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان ادامه داد: بر اساس ارزیابی کمیته ملی المپیک، یک برنز برای ما پیش‌بینی شده بود و ما چهارم شدیم. در همان کمیته هم مطرح شد که مدال می‌گیرید یا نه؟ من گفتم که برای باخت نمی‌رویم، ولی ته دلم خوش‌بین‌تر بودم‌. در دوره قبل یک برنز داشتیم که همان را پیش‌بینی کردند‌. تیم ما مقابل چین 6 بر صفر پیروز شد و کار بزرگی کرد و نزدیک به بالندگی بودیم، ولی نداشتن تجربه قهرمانی کار را سخت کرد‌. با تمام وجود از چهارم شدن ناراحت شدم. ما با ورزشکار باید بخندیم و با او گریه کنیم. من نمی‌توانم به وضعیت روحی و روانی ورزشکارم بی‌تفاوت باشم. همدلی یک مدیر بسیار کمک‌کننده است.

شعبانی بهار خاطر نشان کرد: تصمیمات ما بر اساس مصوبات هیئت رئیسه است‌. بعد از مسابقات یکی از اعضای هیئت رئیسه را مکلف کردم که با هشت نفر ریکرو المپیکی صحبت کند و ارزیابی از مربی داشته باشد. بالای 90 درصد رضایت‌مندی داشتند و برخی حتی تهدید کردند که اگر نباشند، تمایلی به کار و ماندن در تیم ندارند. جمع‌بندی هشت نفر ورزشکاران و حس آنها به مربی برای من مهم بود و جمع‌بندی بر ادامه همکاری بود‌. نظرات را به اعضای هیئت رئیسه گفتم و اعضا بدون نظر مخالف اعلام کردند. باید حداقل تا خرداد ماه سال آینده قرارداد را تأمین کنیم. اگر چه تأمین منابع مالی دشوار است، اما از وزارت و کمیته درخواست داریم در این مدت ما را همراهی کنند.

وی در ادامه تأکید کرد: ظرفیت زیادی در کامپوند وجود دارد و در آن برنامه داریم. حیات ما به هر دو رشته بستگی دارد. بر اساس تقویم جهانی مرحله اول کاپ آسیایی در بغداد را داریم که اوایل اسفند است و با نظر مربی برنامه‌ریزی می‌کنیم که چگونه در آن شرکت کنیم.

شعبانی بهار درباره وضعیت پاراتیروکمان هم گفت: پاراتیراندازی با کمان پاره تن ماست، ولی گاهی لازم است تصمیمات مدیریتی گرفته شود. احساس می‌کنم که کمیته ملی پارالمپیک می‌تواند این مسئو‌لیت را در نظر بگیرد و شاید ظرفیت‌های آنها بیشتر باشد‌. پاراتیراندازی با کمان را قبل از جاکارتا با دو مدال طلا، دو نقره و یک برنز تحویل گرفتم، اما الان تصمیم گرفتم به خانه خود برگردد. الان هم با پنج مدال طلا و سه برنز تحویل می‌دهم و با افزایش 2.5 برابری مدال طلا به خانه برمی‌گردد. تمام آنهم کار ما نبوده است و همه در آن نقش داشته‌اند. فرض برخی از مسئولان و افراد کمیته پارالمپیک بر آن است که می‌توانند بهتر اداره کنند. نگاه شخصی ندارم و فرض من بر این بود که تمایل فردی و سازمانی بر این است که بهتر، روان‌تر و پرفروغ‌تر باشند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: تا به امروز نزدیک صد درصد بودجه را از کمیته المپیک دریافت کردیم و تشکر می‌کنیم که پرداخت‌ها به هنگام بوده است، ولی از طرف وزارت ورزش نه‌. الان نسبت به ما‌ه‌هایی که گذشته، وزارت ورزش عقب است. از آنها می‌خواهم که تخصیص را به‌صورت ماهانه انجام بدهند. البته مشکلات را می‌دانم، ولی خواهش می‌کنم به داد فدراسیون ما برسند. مشکلات زیادی داریم و هنوز نتوانستیم منابع پرداخت حقوق مربی را تأمین کنیم. از مسئولان وزارت ورزش تشکر می‌کنم، ولی درخواست مساعدت از آنها داریم. نزدیک به 55 درصد  بودجه خود را گرفتیم. وزارت ورزش هم می‌گوید هنوز تخصیص کامل از دولت نداشته است. از برنا فیروزی که حامی فدراسیون‌هاست، خواهش می‌کنم عنایت ویژه داشته باشد‌.

وی همچنین در واکنش به مصاحبه‌های اخیر زهرا نعمتی اظهار داشت: ورزشکار فقط یک عنصر ورزشی نیست، بلکه عنصر فرهنگی و فکری است. هر کسی ممکن است نظری داشته باشد که همه برای ما محترم است. شاید بخشی از انتقادات وارد باشد و بخشی از آن وارد نباشد. در مورد ورزشکاران و مصاحبه آنها سخت نمی‌گیریم.

شهبانی بهار یادآور شد: کمترین هزینه برای اعزام سه میلیارد تومان است و کل بودجه ما 14 میلیارد و 900 میلیون تومان. اگر پنج اعزام داشته باشیم همه این مبلغ تمام می‌شود و به حقوق مربی و تجهیزات نمی‌رسد. رشته تیراندازی با کمان تجهیزات محور است و قبل از مسابقه فقط یک میلیارد تومان تیر خریدیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در بخش پایانی صحبت‌هایش تصریح کرد: مربی ما روی رسانه‌ها کاری ندارد، مگر اینکه خودمان منتقل کنیم. او قبل از هر چیز مشورت می‌کند. ممکن است اثر منفی داشته باشد، ولی در اعتقاد و حمیت ما اثر منفی ندارد. ما حساسیتی نداریم و مربی اگر موضوعی در مورد ورزشکار باشد، مشورت می‌کند. با حوصله، بسیاری از مسائل برطرف می‌شود.

وی افزود: صادقانه و صمیمانه همه ظرفیت‌ها را پای کار آوردیم. اگر نتایج باعث رنجش علاقه‌مندان و مردم بوده است، از همه آنها عذرخواهی می‌کنم‌. من یک سرباز هستم و تا زمانی که این تکلیف بر گردنم هست تمام داشته‌ها و ظرفیت‌ها را پای کار می‌آوریم.

پس از مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند، رکورد میکس کامپوند آسیا به نام ایران ثبت شد

در مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی آسیا در تایلند که هفته پیش برگزار شد، تیم میکس کامپوند کشورمان با ترکیب محمدصالح پالیزبان و بیتا عاشق‌زاده موفق شدند در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ویتنام، امتیاز 160(حداکثری) را کسب کنند و رکورد این رشته که پیش از این امتیاز 159 بود را بشکنند.

مسئولان برگزاری مسابقات، روز گذشته رکوردهای جدید این رشته در مسابقات آسیایی را اعلام کردند و تیم میکس کامپوند ایران به عنوان رکورددار جدید این مسابقات معرفی شد.

6b7698a6 590f 4874 9b07 5e5ed5dd1950

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction