مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان برگزار شد.

مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان با حضور محمد پولادگر معاون وزیر ورزش، مهین فرهادی‌زاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک، جوانمرد دبیراجرایی کمیته ملی پارالمپیک و مسئولان فدراسیون و اعضای مجمع فدراسیون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، غلامرضا شعبانی بهار در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: رشته پاراتیرکمان در این سال‌ها اضافه شده است و انصافاً کمیته ملی پارالمپیک حمایت‌های خوبی داشته است. 12 مرحله و 209 روز اردو در سال 1401 داشتیم. از 6 ماه دوم سال با حضور مربی کره‌ای، استمرار و انضباط اردوها بیشتر شد. در سال گذشته 5 اعزام برون‌مرزی داشتیم و برای اولین بار در مرحله دوم کاپ آسیا ریکروی بانوان، مهتا عبداللهی طلا گرفت و  رضا شبانی و مهتا عبداللهی به برنز دست یافتند.

وی اضافه کرد: در کامپوند هم طلای انفرادی گیسا بایبوردی و نقره صالح پالیزبان و برنز تیمی و نقره میکس را داشتیم. مسابقات متعدد در نوجوانان و جوانان داشتیم و در زمان حاضر حتی دانش‌آموز در تیم ملی داریم که به هانگژو هم اعزام می‌شوند و نوجوانان پابه‌پای بزرگسالان تمرین می‌کنند. در آسیا و جهان داوران خوبی داریم، در مجموع 210 داور در کشور داریم که با فدراسیون در حال همکاری هستند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان با اشاره به گران بودن این رشته عنوان کرد: وقتی کمانداران یک مرحله جلو می‌آیند، با مقاومت خانواده‌ها و هزینه‌های زیاد روبه‌رو می‌شوند. روز گذشته تجهیزاتی خریداری کردیم و یک پک تیر 12تایی را 35میلیون خریدیم، کمان بچه‌ها هم 250 میلیون است. دغدغه اصلی ورزشکاران ما بحث تجهیزات است تا جایی که در توان داشتیم حمایت کردیم ولی فاصله زیادی با خواسته به‌حق ورزشکاران داریم‌.

شعبانی بهار گفت: از فدراسیون‌های دائم‌الحضور در دادگاه هستیم، یک شکایت ما غیرمالی بود، بعد از آن 3 میلیارد از بودجه ما برداشته شد، قبل از من هم یک مربی برای پاداش‌ها شکایت کرد که 500 میلیون شد، در سال گذشته 3.5 میلیارد را به این صورت پرداخت کردیم.

محمد پولادگر در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان در واکنش به صحبت یکی از روسای هیئت‌ها مبنی بر اینکه مخالفان رئیس فدراسیون بعد از انتخابات کنار گذاشته شده‌اند، گفت: رای‌ها مخفی است، چگونه می‌گویید که مخالفان را حذف کرده است؟ خانم قاسم‌پور کاندیدا بود، ولی الان به عنوان رئیس یک هیئت در مجمع است‌. این حرف‌ها خوب نیست. ما یک انتخابات سالم و بدون اعمال نظر برگزار می‌کنیم و پایبند اصول اعتقادی دین خود هستیم.

وی در خصوص اینکه یکی از اعضای مجمع به هزینه 30 میلیاردی میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی جهان انتقاد کرد، گفت: نمی‌توان دو عدد و دو رشته را با هم مقایسه کرد. این مسابقات یک رویداد ملی بود. بخش عمده‌ای از هزینه ها، هزینه‌های سرمایه‌ای است و تجهیز شدن سالن برای همه رویدادها است‌. اتحادیه والیبال آسیا یک شرایطی دارد که باید رعایت شود. والیبال بسیار درآمدزا است و بخش عمده‌ای از هزینه‌ها از پخش تلویزیونی باز می‌گردد.

پولادگر ادامه داد: در قالب مباحث حرفه‌ای باشگاه‌ها، راس درآمد‌ها از حق پخش است که در کشور ما وجود ندارد. برای ما مهم بود در این زمان که علیه کشورمان سیاه نمایی می‌کنند، یک رشته پر ببینده و پرطرفدار و رشته‌ای توپی را به خوبی میزبانی کنیم. این یک مبحث جدا است.

معاون وزیر ورزش گفت: در حوزه باشگاه‌ها، نظام جامع باشگاه‌داری در صحن علنی مجلس است و دولت می‌خواهد یک سرمایه‌گذاری ویژه انجام دهد که ثمره آن در ورزش قهرمانی خواهد بود. اینکه منتظر پرداخت پول از اداره کل باشید، درست نیست و باید یک لیگ پر بار داشته باشیم و بخش خصوصی نیز ورود کند‌.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction