رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: نسبت به ما‌ه‌هایی که گذشته، وزارت ورزش از پرداخت‌ها عقب است. من مشکلات را می‌دانم، ولی خواهش می‌کنم به داد فدراسیون ما برسند.

غلامرضا شعبانی بهار در نشست خبری با اصحاب رسانه بر جایگاه و‌ نقش رسانه در ورزش اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از بکارگیری هونگ سونگ هو سرمربی کره‌ای تیم ملی از مهر ماه گذشته تا حالا بخش عمده‌ای از کار  و وقت او صرف آماده‌سازی ورزشکاران شده است و عمده مسابقات ما هم امسال بود. پارسال با وجود اینکه می‌توانستیم در مسابقات باشیم، احکام و بدهی‌های دو دوره قبل از من، باعث شد تا از حساب‌مان برداشت‌های سنگینی انجام شود و به علاوه بودجه ما منوط به تبصره 14 بود که دیر به دست‌مان رسید و حتی بخشی از آن فروردین ماه صورت گرفت. سال گذشته سال سختی بود، ولی از امسال در مسابقات متعددی شرکت کردیم. ما جمیع شرایط را در حد قهرمانی آماده کردیم و نگاه‌مان نتیجه‌گرا بود.

وی در پاسخ به این سؤال که «مشکلات روحی و روانی تیم که قبلاً به آن اشاره کرده بودید، چه بوده است؟»، گفت: بچه‌های ما فکر قهرمانی نداشتند. ریکرو ما چند سالی است که توفیقات قابل توجه نداشته است. مربی با ورزشکاران صحبت می‌کرد که شخصیت قهرمانی داشته باشند، ولی آنها به مرحله خودباوری نرسیده بودند. با این وجود وقتی در مسابقات نتیجه تلاش و حضور مربی را دیدند، فهمیدند که قهرمانی دور از دسترس نیست. تیم میکس ما برای اولین بار در بازی‌های آسیایی چهارم شد و گله‌مند بودم که چرا برجسته نشد‌. این نتیجه خودباوری بچه‌ها بود. الان این شخصیت برای ریکرو ایجاد شده است و باور دارند که می‌توانند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان ادامه داد: بر اساس ارزیابی کمیته ملی المپیک، یک برنز برای ما پیش‌بینی شده بود و ما چهارم شدیم. در همان کمیته هم مطرح شد که مدال می‌گیرید یا نه؟ من گفتم که برای باخت نمی‌رویم، ولی ته دلم خوش‌بین‌تر بودم‌. در دوره قبل یک برنز داشتیم که همان را پیش‌بینی کردند‌. تیم ما مقابل چین 6 بر صفر پیروز شد و کار بزرگی کرد و نزدیک به بالندگی بودیم، ولی نداشتن تجربه قهرمانی کار را سخت کرد‌. با تمام وجود از چهارم شدن ناراحت شدم. ما با ورزشکار باید بخندیم و با او گریه کنیم. من نمی‌توانم به وضعیت روحی و روانی ورزشکارم بی‌تفاوت باشم. همدلی یک مدیر بسیار کمک‌کننده است.

شعبانی بهار خاطر نشان کرد: تصمیمات ما بر اساس مصوبات هیئت رئیسه است‌. بعد از مسابقات یکی از اعضای هیئت رئیسه را مکلف کردم که با هشت نفر ریکرو المپیکی صحبت کند و ارزیابی از مربی داشته باشد. بالای 90 درصد رضایت‌مندی داشتند و برخی حتی تهدید کردند که اگر نباشند، تمایلی به کار و ماندن در تیم ندارند. جمع‌بندی هشت نفر ورزشکاران و حس آنها به مربی برای من مهم بود و جمع‌بندی بر ادامه همکاری بود‌. نظرات را به اعضای هیئت رئیسه گفتم و اعضا بدون نظر مخالف اعلام کردند. باید حداقل تا خرداد ماه سال آینده قرارداد را تأمین کنیم. اگر چه تأمین منابع مالی دشوار است، اما از وزارت و کمیته درخواست داریم در این مدت ما را همراهی کنند.

وی در ادامه تأکید کرد: ظرفیت زیادی در کامپوند وجود دارد و در آن برنامه داریم. حیات ما به هر دو رشته بستگی دارد. بر اساس تقویم جهانی مرحله اول کاپ آسیایی در بغداد را داریم که اوایل اسفند است و با نظر مربی برنامه‌ریزی می‌کنیم که چگونه در آن شرکت کنیم.

شعبانی بهار درباره وضعیت پاراتیروکمان هم گفت: پاراتیراندازی با کمان پاره تن ماست، ولی گاهی لازم است تصمیمات مدیریتی گرفته شود. احساس می‌کنم که کمیته ملی پارالمپیک می‌تواند این مسئو‌لیت را در نظر بگیرد و شاید ظرفیت‌های آنها بیشتر باشد‌. پاراتیراندازی با کمان را قبل از جاکارتا با دو مدال طلا، دو نقره و یک برنز تحویل گرفتم، اما الان تصمیم گرفتم به خانه خود برگردد. الان هم با پنج مدال طلا و سه برنز تحویل می‌دهم و با افزایش 2.5 برابری مدال طلا به خانه برمی‌گردد. تمام آنهم کار ما نبوده است و همه در آن نقش داشته‌اند. فرض برخی از مسئولان و افراد کمیته پارالمپیک بر آن است که می‌توانند بهتر اداره کنند. نگاه شخصی ندارم و فرض من بر این بود که تمایل فردی و سازمانی بر این است که بهتر، روان‌تر و پرفروغ‌تر باشند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: تا به امروز نزدیک صد درصد بودجه را از کمیته المپیک دریافت کردیم و تشکر می‌کنیم که پرداخت‌ها به هنگام بوده است، ولی از طرف وزارت ورزش نه‌. الان نسبت به ما‌ه‌هایی که گذشته، وزارت ورزش عقب است. از آنها می‌خواهم که تخصیص را به‌صورت ماهانه انجام بدهند. البته مشکلات را می‌دانم، ولی خواهش می‌کنم به داد فدراسیون ما برسند. مشکلات زیادی داریم و هنوز نتوانستیم منابع پرداخت حقوق مربی را تأمین کنیم. از مسئولان وزارت ورزش تشکر می‌کنم، ولی درخواست مساعدت از آنها داریم. نزدیک به 55 درصد  بودجه خود را گرفتیم. وزارت ورزش هم می‌گوید هنوز تخصیص کامل از دولت نداشته است. از برنا فیروزی که حامی فدراسیون‌هاست، خواهش می‌کنم عنایت ویژه داشته باشد‌.

وی همچنین در واکنش به مصاحبه‌های اخیر زهرا نعمتی اظهار داشت: ورزشکار فقط یک عنصر ورزشی نیست، بلکه عنصر فرهنگی و فکری است. هر کسی ممکن است نظری داشته باشد که همه برای ما محترم است. شاید بخشی از انتقادات وارد باشد و بخشی از آن وارد نباشد. در مورد ورزشکاران و مصاحبه آنها سخت نمی‌گیریم.

شهبانی بهار یادآور شد: کمترین هزینه برای اعزام سه میلیارد تومان است و کل بودجه ما 14 میلیارد و 900 میلیون تومان. اگر پنج اعزام داشته باشیم همه این مبلغ تمام می‌شود و به حقوق مربی و تجهیزات نمی‌رسد. رشته تیراندازی با کمان تجهیزات محور است و قبل از مسابقه فقط یک میلیارد تومان تیر خریدیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در بخش پایانی صحبت‌هایش تصریح کرد: مربی ما روی رسانه‌ها کاری ندارد، مگر اینکه خودمان منتقل کنیم. او قبل از هر چیز مشورت می‌کند. ممکن است اثر منفی داشته باشد، ولی در اعتقاد و حمیت ما اثر منفی ندارد. ما حساسیتی نداریم و مربی اگر موضوعی در مورد ورزشکار باشد، مشورت می‌کند. با حوصله، بسیاری از مسائل برطرف می‌شود.

وی افزود: صادقانه و صمیمانه همه ظرفیت‌ها را پای کار آوردیم. اگر نتایج باعث رنجش علاقه‌مندان و مردم بوده است، از همه آنها عذرخواهی می‌کنم‌. من یک سرباز هستم و تا زمانی که این تکلیف بر گردنم هست تمام داشته‌ها و ظرفیت‌ها را پای کار می‌آوریم.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction