سرمربی کره‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: اگر با همین سیستم ادامه دهیم، به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس امیدوار خواهیم بود.

«هونگ سونگ هو» سرمربی تیم ملی تیراندازی با کمان در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: بودجه ما یک‌پنجاهم چین، کره جنوبی و تیم‌های اول جهان است. علاوه بر این پشتوانه و سازماندهی آنها در بحث استعدادپروری بیشتر است. این تفاوت منطقی است، چون این رشته در چین و کره در المپیک مدال‌آور است و محبوبیت زیادی دارد، ولی در ایران اینگونه نیست. باید همه با هم باشیم تا این رشته مدال‌آور باشد و در آن شرایط بخواهیم حمایت شود. در ایران ورزشکاران پایه و کسانی که بخواهند این رشته را آغاز کنند، مربیان مناسبی ندارند. ورزشکارانی که به تیم ملی رسیدند، به صورت تفریحی آغاز کردند و با تلاش به تیم ملی راه یافتند. برنامه‌ریزی برای تیم‌های پایه از همه مهم‌تر است‌.

وی در خصوص اینکه پیش از حضور در ایران چه ذهنیتی در مورد اینجا داشت؟ گفت: در تمام دوران ورزشی در تمام مسابقات بودم و 26 سال حرفه‌ای کار کردم. فقط به المپیک رفتم و رؤیای من المپیک بود و حالا آرزو دارم به عنوان مربی به المپیک بروم.

هونگ در خصوص اینکه وعده مدال‌آوری که برای بازی‌های آسیایی داده بود، محقق نشد، عنوان کرد: ورزشکاران در مرحله مقدماتی به امتیازات مد نظر رسیدند، ولی در مرحله حذفی با دو اشتباه فردی مدال را از دست دادند. تیروکمان از نظر فنی و ذهنی و بدنی و کار تیمی اهمیت زیادی دارد و همه باید دست به دست هم بدهند تا به مدال برسند. بچه‌ها از نظر ذهنی و روحی هنوز مشکلاتی دارند. در مسابقات اخیر برای یک تیر امتیاز و قدرت روحی را در رقابت از دست دادیم‌. با توجه به مشکلاتی که دیدیم، در اردوها این مسئله را حل می‌کنیم تا در زمانی که به امتیاز 10 نیاز داریم، ورزشکار از لحاظ ذهنی آماده باشد.

سرمربی اهل کره جنوبی تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: اگر با همین سیستم ادامه دهیم، به کسب سهمیه المپیک امیدوارم. از توجیه کردن خوشم نمی‌آید. الان یکسری از تیم‌ها سهمیه انفرادی گرفتند و اگر هر کدام سهمیه تیمی بگیرند، شانس ما بالا می‌رود، ولی ما می‌خواهیم سهمیه تیمی بگیریم و برای آن با تمام وجود تلاش می‌کنیم.

هونگ درباره مسابقات انتخابی تیم ملی عنوان کرد: مرحله انتخابی تیم ملی پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود. تعدادی از دور حذفی و تعدادی از مرحله مقدماتی انتخاب شده و وارد اردو می‌شوند. در ادامه این نفرات با حضور در هر مسابقه  امتیازبندی خواهند شد. هرکسی این مراحل را طی کند و امتیاز لازم را بدست بیاورد، در تیم می‌ماند.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction